Meyve Suyu İnsana Yarar

Sağlıklı ambalajlarda geniş kesimlerin kolay erişimine sunulan meyve suları, meyvelerin zamandan ve mekandan bağımsız bir şekilde tüketimine olanak verir.

Vücudumuz, günlük hayatın normal akışında, sıvı ve enerjiye gereksinim duyar. Bu gereksinim, yüksek fiziksel efor sarf edilen günlerde, spor yapılan zamanlarda artış gösterir. Meyvenin kendisine yakın oranda vitamin ve mineral içeren yüzde 100 meyve suları, vücudun enerji ve sıvı gereksiniminin karşılanması için pratik yarar sağlar.

Meyve suyu, büyüme ve gelişme, hücre yenilenmesi, doku onarımı, deri ve göz sağlığı, diş ve diş eti sağlığı, kan yapımı ve hastalıklara karşı direncin oluşumuna yarar sağlar

Okul ortamında birçok mikropla tanışan çocuklar meyve suyu tüketimi ile hastalıklara karşı daha dirençli hale gelebilmektedir.

Diğer yandan, meyvelerin saklanabilir sıvı gıda ürünler haline gelmesine, böylece zamandan ve mekandan bağımsız olarak tüketilebilmesine olanak sağlayan meyve suyu endüstrisi, dünyanın herhangi bir bölgesindeki gıda arzı fazlasının, bir diğer bölgedeki talebin karşılanması için değerlenmesi mümkün kılarak insanlığa yarar sağlar.

Doğal ürün meyveden elde edilen, kolay erişilebilir ve kolay saklanabilir bir sıvı ve enerji kaynağı olarak günlük hayata eşlik eden Meyve Suyu, İnsana Yarar.